Když naše fotografka řekla, že jsme k tomuto projektu přišli jako slepý k houslím, museli jsme jen souhlasit. Sešli jsme se jako skupinka studentů různých oborů, kteří se navzájem neznali, a naším úkolem bylo vytvořit během pouhých pěti dní návrh fungující značky vyrábějící produkty ve vintage stylu.

Společná práce nebyla vždy snadná, časová tíseň i neznalost prostředí prověřily osobnost každého z nás. Zjistili jsme, jak důležité je umět dělat kompromisy nebo komunikovat a myslím, že po týdnu ze skupinky cizinců vznikl skutečný Tým s velkým „T“.

Abychom mohli tvořit společně, museli jsme najít něco, co nás spojí. Zpočátku se tento krok zdál těžký, ale řešení stálo přímo před námi. Všichni jsme totiž studenti Univerzity Tomáše Bati, tudíž je neoddiskutovatelnou součástí každého z nás Zlín. Rozhodli jsme se tedy využít jedinečnosti tohoto místa a její odkaz vložit do naší práce. Inspirace je vzata především z 20. a 30. let života ve Zlíně, kdy sem lidé přicházeli na své životní cestě, aby hledali naději na lepší zítřky, kterou toto vzkvétající město nabízelo. Teď chceme i my jít po vzoru Bati a ukázat, že kouzlo Zlína stále žije a lidé zde mají co nabídnout světu.

Naše značka vytváří nové věci ve starých souvislostech. Na produktech jsou použity nové materiály a moderní technologie, přesto však zachováváme kvalitu, luxus a emoce spojené se stylem klasických vintage věcí, které se stávají populární nejen v zahraničí, ale i u nás.

Skrýt fotodokumentaci

Zobrazit fotodokumentaci